شركت فني مهندسي يارنيكان صالح

با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) هسته اولیه شرکت تعاونی فرااستانی یارنیکان صالح با حضور جمعی از استادان، صنعتگران، فارغ التحصیلان و دانشجویان در سال 1382 شکل گرفت؛ با این امید که با نام حضرت حق و با یاد او در راه او قدم بردارد. در ادامه یارنیکان صالح - همان گونه که در شروع نیت کرده بود - با هدف توانمند نمودن کشور در عرصه صنعت و کاستن از میزان وابستگی آن تلاش می کند  ادامه مطلب


نام‌كاربري:
رمزعبور:


صفحه اصلي » محصولات » سایر محصولات » مدارات CNG Dispenser

مشخصات فنی بردهای الکترونیکی CNG Dispenser ساخت شرکت یارنیکان صالح:

آماده پذیرش سفارشات کلی و جزئی این مدارات هستیم

 1. برد کنترل فرآيند سوخت زنی با CNG برای دو نازل به طور همزمان
 2. دارای دو عدد نمايشگر
 3. به همراه برد مانع زنری برای جلوگيری از جرقه زدنِ خروجی­ هايي که به سمت  فشار سنج­ ها , کليدهای ON/OFF  و نمايشگرها می­ روند.
 4. قابليت اتصال به کامپيوتر از درگاه USB و تغيير تنظيمات آن
 5. قابليت اتصال به سيستم SCADA و تغيير تنظيمات آن
 6. اجرای الگوريتم تغيير فشار نهايي مخزن خودرو  با دمای محيط
 7. دارای 6 سوئيچ قدرت با ولتاژ 24 ولت برای کار کردن با 6 شير سلونوئيدی  (شيرهای سلونوئيدی بايد قابليت کار کردن در مناطق 1 را داشته باشند يا مشخصة آنها EX باشد)
 8. قابليت کار با کنترل از راه دور برای مصارف زير:
 • تغيير نقطة اعشار
 • تغيير قيمت واحد
 • ايجاد رمز ورود به کنترل از راه دور
 • خواندن کل مقادير زده شده و کل پول دريافت شده از هر طرف ديسپنسر
 • نمايش مقادير دما و فشار برای هر دو طرف

 

 

دستگاه تزريق CNG، از طريق مخازن گاز طبيعي فشرده شده، اقدام به پر کردن مخزن گاز خودرو مي نمايد. هر دستگاه توانايي سرويس دهي همزمان به دو خودرو را داراست.

اين دستگاه الگوريتم هاي خاصي براي فرايند پرکردن مخزن خودرو اعمال مي کند. اين الگوريتم ها به منظور استفاده بهينه از زمان و فضاي مخزن اتومبيل و جلوگيري از خطر انفجار مخزن در اثر افزايش فشار گاز (ناشي از افزايش دما و... ) طراحي مي شود. بدين منظور سيستم کنترل تزريق (DCS) با دريافت و تجزيه و تحليل اطلاعات مربوط به دماي محيط،  فشار، دبي و دماي گاز از سنسورهاي دما، فشار و دبي، اقدام به پرکردن مخزن گاز خودرو به ترتيب از مخزن کم فشار به پر فشار  مي نمايد و با محاسبه فشار نهايي مجاز مخزن خودرو با توجه به دماي هوا، ميزان گاز تزريقي را کنترل مي کند.

اين دستگاه همچنين توانايي برقراري ارتباط با کامپيوتر توسط RS232/RS485 يا USB، به منظور برنامه ريزي ميکروکنترلر، ذخيره سازي اطلاعات و مونيتورينگ پارامترهاي گاز مربوط به فرايند پر کردن مخزن خودروها را دارد.

اين دستگاه همچنين توسط برد نمايشگر (شامل سهLCD  مجزا به همراه CPU مربوطه) مقدار گاز تزريقي، قيمت کل و قيمت واحد را نمايش مي دهد. از طريق يک صفحه کليد يا کنترل از راه دور مي توان به تنظيم سيستم نمايش پرداخت.

نکته قابل توجه در طراحي اين مدار اين است که تمام قطعه هاي الکترونيکي استفاده شده از نوع Low Power وMinimum Heat Dissipation  انتخاب مي شوند چراکه دو مزيت دارد: يکي عمر طولاني قطعات است و ديگري به خاطر محصور بودن برد در يک محفظه ضد انفجار، به کارگيري سيستم تهويه گرما ممکن نيست و بنابراين بايد تا آن جا که امکان دارد از توليد حرارت اجتناب کرد. سيستم مي تواند در کل رنج دمايي  45 تا  80- سانتی گراد پاسخ مطلوب ارائه دهد.

با توجه به اینکه کلیه مراحل طراحی و ساخت مدارات فوق و برنامه نویسی نرم افزار  این مدارات، توسط کارشناسان شرکت فنی مهندسی یارنیکان صالح انجام گرفته است،  امکان طراحی و ساخت سفارشی این محصول طبق پارامترهای مورد نظر کارفرما وجود دارد.

جهت اخذ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش با واحد بازرگانی این شرکت تماس بگیرید

© Yar Nikan Saleh ::