محصولات صنعتی

پوشش دهی در خلا به عنوان یکی از مراحل تولید در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای یافته است.در این روش با ایجاد پوششی از مواد مختلف، ویژگی های قطعات تولیدی را ارتقا داده و باعث افزایش کیفیت آن ها می گردند. افزایش مقاومت به خوردگی و سایش به همراه ایجاد تنوع رنگی باعث مقبولیت این روش شده است. صنایع ابزارسازی، خودروسازی، ساختمان و صنایع تزیینی از جمله صنایعی هستند که از این فناوری استفاده می کنند. با توجه به ضخامت نانومتری پوشش ایجاد شده در این روش، مواد اولیه مصرف شده بسیار کم بوده که باعث کاهش هزینه ها می گردند. سازگاری این فناوری با محیط زیست و عدم ایجاد آلودگی های زیستی از دیگر ویژگی های قابل توجه آن می باشد. روش لایه نشانی قوس کاتدی که یکی از روش های پرکاربرد پوشش دهی در خلا می باشد در صنایع مختلف مورد بهره برداری قرار گرفته است. در این روش یک قوس الکتریکی برای تبخیر ذرات از تارگت کاتدی استفاده می شود. این ذرات تبخیر شده بر روی زیر لایه متراکم شده و یک لایه نازک را تشکیل می دهد. شرکت یارنیکان صالح با تولید دستگاه های پوشش دهی در ظرفیت ها و ویژگی های متناسب با کاربردهای متنوع، سعی در رفع نیاز صنایع داخلی در این حوزه داشته است.

ARC 2300

سامانه لایه نشانی قوس کاتدی 2300

این سامانه برای پوشش دهی ورق ها و لوله های استیل (به طول 3 متر) برای اهداف تزئینی طراحی و ساخته شده است. حجم بالای محفظه در کنر استفاده از پمپ های روتس، روتاری و دیفیوژن با سرعت تخلیه بالا امکان بهره برداری هر چه بیشتر از این سامانه را فراهم آورده است.

ARC 1600

سامانه لایه نشانی قوس کاتدی 1600

لایه نشانی قوس کاتدی یکی از روش های رسوب فیزیکی بخار (PVD) می باشد که در آن از قوس الکتریکی برای تبخیر مواد از روی سطح تارگت استفاده می کنند. ایجاد پوشش های مقاوم به سایش و خوردگی و نیز دارای تنوع رنگی از قابلیت های این روش لایه نشانی به شمار می رود.

ARC 800

سامانه لایه نشانی قوس کاتدی 800

این سامانه برای ایجاد پوشش های سخت با روش قوس کاتدی طراحی و ساخته شده است. این پوشش ها که دارای مشخصاتی از جمله سختی بالا، ضریب اصطکاک پایین و مقاومت به خوردگی می باشند در صنایع قالبسازی، ابزارسازی و تولید قطعات صنعتی کاربرد دارند.

DS 1600

سامانه لایه نشانی کند و پاش 1600

این سامانه صنعتی دارای دو کاتد اسپاترینگ (کند و پاش) از نوع منگنترون می باشد که تارگت های تخت مستطیلی روی آن نصب شده و امکان لایه نشانی مواد مختلف از جمله کروم، نقره، طلا را بر روی انواع فلزات، سرامیک، شیشه و پلاستیک فراهم می آورد.