کاربرد PVD در صنعت بلور و شیشه

محصولات شیشه ای یکی از اصلی ترین گزینه ها برای استفاده در دکوراسیون داخلی می باشد. شیشه به عنوان المانی دکوری در دکوراسیون خانه و حتی برای موسسات تجاری و اداری استفاده می شود که می تواند با متریال های مختلف مانند سفال، سرامیک و در رنگ ها و طراحی های مختلف برای انواع سبک های طراحی داخلی به کار رود. برای نمونه ترکیبی شیشه با فلزاتی مانند برنج، استیل خام و یا استیل پوشش دهی شده (PVD) می تواند گزینه مناسبی برای ظروف لوکس پذیرایی باشد. یکی از روش ها برای طراحی دکوراسیون منزل با فضایی لوکس و منحصر به فرد، کاربرد شیشه در کنار استیل طلایی، استیل رزگلد و استیل دودی در اکسسوری های خانه است.
رنگ های متالایز (شبه فلز) به خانه، محیط کار و فضاهای مختلف جلوه ای تازه می‌بخشد. با به کارگیری هنرمندانه رنگ ها، می توان فضایی مدرن و زیبا ایجاد کرد. امروزه صنایع مرتبط با شیشه برای ایجاد تنوع در حوزه دکوراسیون داخلی اقدام به پوشش دهی قطعات شیشه و بلور به روش های جدید مانند PVD نموده اند.
شرکت یارنیکان صالح با تولید و فروش دستگاه های لایه نشانی به روش قوس کاتدی (آرک) سهم زیادی از بازار شیشه و بلور رنگی ایران را در اختیار دارد. رنگ های نقره ای، طلائی، دودی، رزگلد، عسلی، پلاتینی که این روزها راه خود را به منازل ما باز کرده اند.