کاربرد pvd در صنعت دکوراتیو

امروزه با استفاده از فناوری های پیشرفته در تولید محصولات تزئینی و دکوراتیو ، طراحی دکوراسیون منازل و محیط های کار با تغییرات چشمگیری مواجه شده است.
استفاده از فناوری نانو نیز یکی از این فناوری ها می باشد که رسوخ قابل توجهی در تولید قطعات دکوری داشته است. یکی از اقلام دکوری که پوشش سطحی آن به روش PVD ( قوس کاتدی ) انجام می شود، سالونگ می باشد. سالونگ ها گلدان هایی هستند که عمدتاً در سه سایز تولید شده وکنارهم جهت ایجاد هارمونی بین اقلام دکوری و سرویس های پذیرائی با رنگ های خاص قرار می گیرند.
غالبا سالونگ ها جنبه ی تزئینی داشته و کمتر پیش می آید داخل آن گل قرار داده شود.
ترکیب سه گلدان شیک با رنگ های خاص در کنارهم در فضاهای مختلف منزل مانند میز تلویزیون، میز ناهار خوری، ویترین، کابینت و … می تواند بسیار چشمگیر باشد. پوشش های PVD بر روی این گلدان ها که عمدتاً از جنس بلور تولید می شود در رنگ های طلائی ، نقره ای ، دودی، رزگلد انجام می گیرد. گلدان ها یا همان سالونگ ها ترکیبی زیبا و متقارن دارند که با انعکاس نور محیط جلوه ای زیبا و درخشان به خانه می دهند.
جذابیت و محبوبیت این گلدان ها روز به روز بیشتر می شود و شرکت یارنیکان صالح با تولید دستگاه PVD کمک شایانی به صنایع تولید قطعات بلوری نموده است