شركت فني مهندسي يارنيكان صالح

با توکل بر خداوند متعال و در سایه عنایات حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) هسته اولیه شرکت تعاونی فرااستانی یارنیکان صالح با حضور جمعی از استادان، صنعتگران، فارغ التحصیلان و دانشجویان در سال 1382 شکل گرفت؛ با این امید که با نام حضرت حق و با یاد او در راه او قدم بردارد. در ادامه یارنیکان صالح - همان گونه که در شروع نیت کرده بود - با هدف توانمند نمودن کشور در عرصه صنعت و کاستن از میزان وابستگی آن تلاش می کند  ادامه مطلب


نام‌كاربري:
رمزعبور:


صفحه اصلي » محصولات » تجهیزات کرایوژنیک » کرایو استات

کرايو استات cryostat و شيلد تابشي

 يکي از نکات قابل توجه در روند رسيدن به دماي پايين، حذف انتقال حرارت از محيط خارج به ناحيه­ي سرد شده، مي­باشد. براي حذف کليه­ي راههاي انتقال حرارت که شامل همرفتconvection، هدايتconduction و تابشradiation مي­باشد، از محفظه­اي به نام کرايواستات استفاده مي­شود. اين محفظه، منطقه­ي سرد را کاملا در داخل خود در بر مي­گيرد و با خلا شدن فضاي داخل کرايو استات همرفت ، کاهش مي­يابد.

 

نمونه­اي از کرايواستات

ساخته شده در شرکت يار نيکان صالح

 همچنين با انتخاب جنس مناسبي براي اين محفظه که ضريب هدايت حرارتي پاييني دارد هدايت نيز کاهش مي­يابد. و با استفاده از محفظه­ي کوچک آبکاري شده­اي به نام شيلد(shield) حرارتي که در داخل کرايو استات منطقه­ي سرد را در بر مي­گيرد تابش را نيز به حداقل مي­رسانیم.

اين محفظه نگهدارنده خلا داراي  سه مجراي خروجي براي اتصال به پمپ خلا، فشارسنج خلا و ارتباط سرسرد بوسيله رابط هاي الکتريکي و ... به محيط خارجي مي باشد. قابليت اين سيستم براي پنجره دار شدن ، آن را براي کارهاي اپتيکي مناسب کرده است.

نمونه­اي از شیلد تابشی

ساخته شده در شرکت يار نيکان صالح

کاربرد: 

 فراهم کردن محيط خلا در اطراف سرسرد  با قابليت استفاده در آزمايش ها و کاربرد هاي اپتيکي

 

توانمندي­هاي شرکت:

 توانايي ساخت کرايو استات و شيلد حرارتي در اندازه­هاي مورد نياز، با قابليت دستيابي آسان  به نمونه­ي مورد آزمايش، ديد ناحيه­ي سرد براي انجام مطالعات اپتيکي، ايجاد شرايطي مناسب جهت انجام آزمايشات دماي پايين و هزينه­ي کمتر نسبت به نمونه­هاي خارجي.

© Yar Nikan Saleh ::